Kulturní fara – Kafara nový projekt

Kulturní fara – Kafara

kdy:  

2016

kde:  Fryčajova 78/16, Brno - Obřany

web projektu

Kafara slouží jako místo setkávání umění s farmářkou dovedností a pedagogickou činností. Galerie umění a jídla na jednom místě přináší nové možnosti, jak Obřanským rodinám a jejich dětem, tak ale i všem co v Brně milují kvalitní kulturu. Kavárna, fotoateliér, kryté dílny a kroužky, ale hlavně CYKLO BISTRO poblíž cyklostezky do kouzelného údolí Svitavy, směr Bílovice, je neformálním místem, kde by se dalo nejen vysedávat u dobré kávy, ale opravdu sdílet, tvořit, vystavovat a potkávat se.

 

 

Jít na: www.kafara.cz/
Kulturárium Café nový projekt

Kulturárium Café

kdy:  

2016

kde:  Janáčkovo náměstí 2a

web projektu

Kulturárium má po pěti letech svou vlastní kavárnu. Kulturárium Café je základnou nejen pro naše projekty, ale i pro všechny, kteří hledají místo s kvalitní kávou a pochutinami, kde se dá příjemně studovat i pracovat. Nabízíme kávu na dvou mlýncích rozdělených dle obecných chuťových preferencí. Chceme mít tedy vždy kávu praženou tzv. italským stylem, ale i kávu ovocnější, protože i my kávu rádi degustujeme. Na denní nabídce máme poctivé polévky, ale i něco na zub a samozřejmě nechybí ani dobré víno a pivo.

Jít na: www.facebook.com/kulturariumcafe
Týden kávy

Týden kávy

kdy:  

1. 10. 2016  –
7. 10. 2016

kde:  Brno - všude, kde voní káva

web projektu

Týden kávy Brno jako první v České republice zahájil oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října. Cílem projektu je propagovat Brno jako město kávy a kultury, které k sobě neodmyslitelně patří. Snaží se poukázat na kavárenskou tradici jihomoravské metropole a iniciovat zájem Brňanů o kávovou kulturu i o kulturu odehrávající se běžně v živém prostoru kaváren.

Jít na: www.tydenkavy.cz
Prototyp

Prototyp

kdy:  

11. 11. 2016  –
13. 11. 2016

kde:  Brno

web projektu

Prototyp je kulturní akce, která se zaměřuje na sblížení umění a kultury jako takové se světem vědy a techniky. Nabízí širokému publiku stát se svědkem souhry těchto dvou často oddělených světů a nechat se fascinovat jeho možnostmi. Pořadatelé tohoto projektu mají zájem o rozšíření spektra brněnské kultury a o obohacení lokálního kulturního programu. Zároveň dávají možnost mladým lidem realizovat a prezentovat svoje projekty, které svým konceptem zapadají do základní ideje projektu a na které by za normálních okolností neměli dostatečné prostředky.

Jít na: prototypbrno.cz
I kráva má svou knihu

I kráva má svou knihu

kdy:  

2016

kde:  Brno

web projektu

Cílem multižánrového literárního festivalu I kráva má svou knihu je propagovat čtenářství, knižní kulturu a literaturu obecně. Festival zároveň také poukazuje na literární a historický kontext města Brna a dává prostor začínajícím autorům či píšícím studentům spjatým právě s Brnem. Festival se vždy konal po několik dní. Komorní atmosféra menších a pravidelných akcí mu však sluší více, proto se milovníci knih a čtenářství potkají vždy v jednu středu v měsíci v prostorách kavárny Kulturárium Café při večerech autorských čtení, tematických workshopů a přednášek či literárních kvízů.

Jít na: www.ikravamasvouknihu.cz
Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě

kdy:  

2017

kde:  vybrané brněnské kavárny

web projektu

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě je jedinečnou prezentací divadelních i hudebních atrakcí navštěvující pouze jednou za rok vybrané kavárny, které jsou nedílnou součástí brněnského kulturního dění. Festival představuje divadelní a hudební umělce z aktuální brněnské nezávislé scény se záměrem nabídnout široké veřejnosti neotřelé spojení kavárenského a divadelního světa. Přesahem Brněnského Lunaparku je probuzení zájmu diváků o běžná představení zúčastněných divadel a hudebních skupin. Festival je věnován těm, kteří vyhledávají netradiční posezení (nejen) u kávy oslazené originálním divadelním a hudebním zážitkem.

Jít na: www.brnensky-lunapark.cz
Tanec a handicap

Tanec a handicap

kdy:  

2017

kde:  Brno

web projektu

Propojení handicapu a tance jako přirozeného nástroje sebevyjádření člověka se věnuje kontinuální projekt Tanec a handicap, který každé dva roky vyústí ve stejnojmenný festival. Festival byl, a stále je, jediný svého druhu v České republice a jeho cílem je vyplnit mezeru na tomto poli a stát se vyhledávanou kulturní akcí jak pro české, tak i zahraniční publikum. Tyto cíle naplňuje unikátní dramaturgií, v rámci níž se propojuje práce českých integrovaných souborů, a představováním veřejnosti profesionálních zahraničních souborů a lektorů. Součástí projektu jsou reprízy komponovaného představení, workshopové dílny vedené autoritami v oboru, putovní výstava fotografií vzniklých na festivalu a další činnosti umožňující propojení světů zdravých a handicapovaných umělců a změnu pohledu na estetiku handicapovaného tance a divadla i samotného zdravotního znevýhodnění.

Jít na: www.tanecahandicap.cz
Degeneration NEXT

Degeneration NEXT

kdy:  

2017

kde:  Brno

web projektu

Degeneration Next je mezinárodní multižánrový festival hudby. Žádné známé hvězdy, ale kapely a hudebníci ze všech koutů světa a hudebních žánrů, které ještě neznáte. Festival ocení všichni, kteří rádi objevují nové hudební styly, chtějí si užít skvělou atmosféru a nechat se příjemně překvapit jim neznámou kapelou či hudebníkem.

Jít na: www.degenerationnext.cz